نرم افزارهای برگزیده

احیاگر معروف

سرباز کوچک ولایت ،آمرمعروف وناهی منکر

سایت های ویژه کودک ونوجوان

جستجو

بایگانی

نويسندگان

پربحث ترين ها

آخرين نظرات

پيوندها

سرداران دفاع مقدس

پیوندهای تصویری

bayanbox.ir bayanbox.ir bayanbox.ir

تبلیغات سایت

آرشیو سایت

۴۳ مطلب در فروردين ۱۳۹۵ ثبت شده است

۲

دوستی با جنس مخالف [سری سه]

بانک تصاویر سبک زندگی اسلامی پرسش وپاسخ

دوستی با جنس مخالف [سری سه]

دوستی با جنس مخالف [سری سه]

گسترش #ارتباط:
رابطه ی خود را با اعضای #خانواده، #دوستان و افراد مَحرم در #فامیل#گسترش دهید.

#تمرین#جرئت ورزی:
ما آدم ها در مورد روابط اجتماعی خود با دیگر افراد جامعه و ابراز حقوقمان و #دفاع از خود، به چند دسته تقسیم می شویم که به اختصار به سه نوع از آن ها اشاره می کنیم:

#منفعل:
این ها افرادی بی #جرأت هستند و در مقابل هر خواسته ای کوتاه می آیند. همچنین اگر حقی از آن ها ضایع شود، از آن دفاع نمی کنند و این کار خود را #تواضع و #فروتنی می نامند. مثلاً اگر به آن ها #پیشنهاد#ارتباط با #جنس_مخالف داده شود، به راحتی قبول می کنند و این عمل را حفظِ مرام #دوستی و عباراتی از این قبیل می نامند.

#پرخاشگر:
افرادی اند که جرأت مندی را با #خشونت اشتباه گرفته اند. در زمان دفاع از حقوقشان حاضرند #حقوق دیگران را پایمال کنند. در ارتباطان اجتماعی ای که دارند، اگر از طرف دوستانشان پیشنهاد نامعقولی به آن ها ارائه شود بر خلاف افراد منفعل با پرخاشگری آن را رد می کنند. حتی ممکن است با این رفتارشان نخ دوستی را پاره کنند.

#جرآت ورز :
افرادی هستند که احساسات خود را صریح بیان می کنند. در مورد #اعتماد، پذیرا و #شنونده ی خوبی هستند. اگر بخواهند از حقشان دفاع کرده یا پیشنهادی را رد کنند، بدون بی احترامی و پرخاشگری و البته با قاطعیتِ تمام، نظرشان را بیان می کنند. این دسته از انسان ها، در بین سایرین نمره ی بالاتری دارند وهمه ی مردم روش آن ها را تایید می کنند.

بنا بر این هر #نوجوان و #جوان ای مانند شما دوست گرامی، باید تمرین جرئت ورزی داشته باشد. در برابر خواسته های نامعقول، نه منفعلانه رفتار کند و نه پرخاشگرانه. برای این منظور ابتدا پیش خودش پیشنهاد مطرح شده را #بررسی کند و به آثار و #عواقب#خطرناک آن بیاندیشد. سپس با #آرامش و #متانت، دلایل نپذیرفتن پیشنهاد را برای طرف مقابل، بیان کند. نهایتاً با اراده ای استوار و تصمیمی قاطع، خواسته ی نسنجیده و حرام آن ها را رد کند، اگر چه مورد اتهاماتی همچون؛ اُمّل، بی عرضه، بچه ننه، #ترسو و ... واقع شود.

منبع:پایگاه اسلامی دانش آموزی سادات

۲

دوستی با جنس مخالف [سری دو]

بانک تصاویر سبک زندگی اسلامی پرسش وپاسخ

دوستی با جنس مخالف [سری دو]

دوستی با جنس مخالف [سری دو]

در تور #شیطان نیفتید!:
بعضی وقت ها شنیدن صحبت های #تحریک_کننده باعث می شود انسان در تنهایی و خلوت، به کمک شیطان، روی شنیده ها فکر کند و به افکارش پر و بال بدهد. این همان جایی است که شیطان، دام خود را به امید شکر، پهن کرده است. بنابراین همیشه برای خود #برنامه داشته باشید و به خصوص در منزل، برای #اوقات_فراغت تان برنامه های مورد علاقه، به ویژه برنامه های عبادی مثل #نماز ، #قرائت_قرآن و ... قرار دهید تا مجالی برای فکر کردن به #ارتباط با #جنس_مخالف پیدا نشود.

تیرهای مسموم:
گاهی اوقات، چون #شیطان در #خلوت نتوانسته است #ضربه بزند، با #وسوسه های گوناگون به فردی که نمی خواهد وارد بحث #ارتباط با #جنس_مخالف شود این گونه القا می کند که تو #انسان با #اراده ای هستی، چون به صحبت های دوستانت توجهی نداشتی ولی چرا خودت را از #نگاه کردن به #نامحرم، محروم می کنی؟! اینجاست که اگر به نامحرم نگاه کند، شیطان هم #تیر#زهرآلود ای به #قلب او می زند و نتیجه همان می شود که برخی از #نوجوان ها و #جوان ها گرفتار شده در #عشق های افراطی، منشاء گرفتار شدن خود را همین کنترل نکردن #چشم خود می دانند و می گویند: در یک صحنه، به طور اتفاقی با جنس مخالف خود رو به رو شدیم و چون نگاه خود را کنترل نکردیم، امروز این گونه گرفتار شدیه ایم.

آری؛ این حقیقتی است که #پیامبر_اکرم هم در مورد آن هشدار داده اند و می فرمایند:« نظر دوختن، تیری مسموم از تیر های ابلیس است و چه بسا نگاهی که حسرت دراز مدتی را (در دل) به ارث بگذارد.

منبع:پایگاه اسلامی دانش آموزی سادات

۱

دوستی با جنس مخالف [سری یک]

بانک تصاویر سبک زندگی اسلامی پرسش وپاسخ

دوستی با جنس مخالف [سری یک]

دوستی با جنس مخالف [سری یک]

اول، آخر را ببین!:
اگر گه گاهی بر اثر #تلقین دوستانتان و #فکر کردن به این مساله، #وسوسه می شوید که خواسته ی آن ها را انجام دهید؛ به آثار #زیانبار این دوستی ها مثل از دست رفتن #آبرو ، #افت_تحصیلی ، از دست دادن فرصت #ازدواج_پاک ، #شکست در #عشق و ...، فکر کنید. #عاقبت افرادی را که در این وادی خطرناک گام نهاده اند، مطالعه کنید.
#امام_علی [علیه السلام] می فرمایند:« کسی که درباره ی #گناه، بسیار بیندیشد، سرانجام به آن کشیده خواهد شد.»
به عنوان نمونه، به #دختر خانم ها توصیه می کنیم #کتاب "دختران، دوستی ها و عبرتها" نوشته ی آقای محمد علی کریمی نیا را حتما مطالعه کنند.

مار های خوش خط و خال:
از جمله راه های آلوده شدن به این #روابط ، #همنشینی با دوستانی است که خودشان آلوده شده اند. شاید تعجب کنید اما جالب است بدانید کسانی که اقدام به این کار می کنند، غالباً دچار #کمبود_محبت و #فقر_عاطفی اند و به شدت نیازمند توجه دیگران هستند. چون می خواهند با این کارِ هر چند غلط، دیگران به آن ها توجه کنند.

آن ها برای این که مقداری از #عذاب وجدانشان بکاهند می خواهند که دیگران را هم به درون چاهی که خود گرفتار شده اند بکشانند. آن ها گاهی این عمل اشتباه خود را برای دوستانشان آن گونه با آب و تاب فراوان توصیف می کنند تا آن ها هم #وسوسه شوند.

اگر طرف مقابل در برابر وسوسه های آن ها #مقاومت کند، به او برچسبِ اُمّل و بی عرضه می زنند تا مقاومتی که برای حفظ پاکیش دارد، در هم شکسته شود. این گونه خود را انسان های مترقی و فهمیده معرفی می کنند. آن ها مثل مارهای خوش خط و خالی هستند که فرد را می فریبند.

بنابراین توصیه جدی داریم که از این افراد دوری کنید. حتی یک لحظه هم حاضر به شنیدن صحبت های آن ها نشوید و از حلقه های دوستانه ی آن ها فاصله بگیرید.
#امام_علی [علیه السلام] می فرمایند:« از #معاشرت و #دوستی با مردم #فاسد بپرهیز که طبیعت تو، ناخودآگاه ناپاکی را از طبع آنها دریافت می کند در حالی که خود نیز از آن بی خبری.» بله! گاهی انسان در این دنیا با فردی #رفاقت می کند ولی در روز #قیامت با #حسرت فراوان آرزو می کند که ای کاش با او دوست نمی شدم. این همان چیزی است که در آیه 28 سوره ی مبارکه ی #فرقان به آن اشاره شده است

منبع:پایگاه اسلامی دانش آموزی سادات

۰

جدایی|بازگشت|توبه [سری سه]

بانک تصاویر سبک زندگی اسلامی پرسش وپاسخ

جدایی|بازگشت|توبه [سری سه]

 جدایی|بازگشت|توبه [سری سه]

دست به #آسمان
باز هم این توصیه را یادآوری می کنیم که #حلال_مشکلات ، ذکر و #یاد_خداوند و کمک گرفتن از اوست. انس گرفتن با خدای مهربان، انس و الفت با غیر او را از یاد می برد. به انسان انرژی می دهد و مانند سدی پولادین، از آبروی ما #دفاع خواهد کرد. راستی #نماز شب چه می کند!!! #فراموشی
اگر احیاناً فکر آن شخص و خاطراتی که با هم داشته اید، آزارتان می دهد و می خواهید باید او را به طور کلی فراموش کنید که خود نیازمند راهکار هایی است که در آینده به آنها خواهیم پرداخت ...

منبع:پایگاه اسلامی دانش آموزی سادات

۰

جدایی|بازگشت|توبه [سری دو]

بانک تصاویر سبک زندگی اسلامی پرسش وپاسخ

جدایی|بازگشت|توبه [سری دو]

جدایی|بازگشت|توبه [سری دو]

#تلفن را خسته کنید!
به هر حال، او مدتی سعی خواهد کرد با #تماس های مکرر، #مقاومت شما را در هم بشکند. به هیچ وجه نباید جواب تماس های تلفنی او را بدید. پس با جواب ندادن، اجازه دهید که تلفن از دستش #خسته شود و این خستگی به او هم منتقل شود.
#دوستانی #جدید انتخاب کنید
البته باید حداقل دو ویژگی داشته باشند: اول اینکه، #همجنس شما باشند. دوم اینکه، مثل خود شما #مومن و متعهد باشند.

منبع:پایگاه اسلامی دانش آموزی سادات

بانک فیلم

نرم افزارهای مذهبی موبایل

تصاویربرگزیده

سبک زندگی اسلامی (لطفا برای نمایش تصاویرباکیفیت برروی تصویرموردنظرکلیک کرده وتصویررا در رایانه تان ذخیره کنید)