نرم افزارهای برگزیده

احیاگر معروف

سرباز کوچک ولایت ،آمرمعروف وناهی منکر

سایت های ویژه کودک ونوجوان

جستجو

بایگانی

نويسندگان

پربحث ترين ها

آخرين نظرات

پيوندها

سرداران دفاع مقدس

پیوندهای تصویری

bayanbox.ir bayanbox.ir bayanbox.ir

تبلیغات سایت

آرشیو سایت

۸ مطلب در آذر ۱۴۰۰ ثبت شده است

۰

ذات روشنی‌بخش

زندگی درمکتب اهل بیت ع رهبری انقلاب

ذات روشنی‌بخش

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «همه‌ی ارزشهای معنوی را میتوان از درون کانون گرم خانواده -که محور آن، زنِ خانواده است؛ کدخدای این مجموعه، آن مجسمه‌ی عاطفه است- بیرون کشید و معنویّات را در سطح جامعه گستراند. امیدواریم دختران جوان و زنان جامعه‌ی ما در الگوی زینب کبرا دقّت کنند و هویّت و شخصیّت خود را در آن ببینند؛ بقیّه‌ی چیزها فرعی است. جوهر ذات یک انسان اگر تعالی و روشنایی و شفّافیّت پیدا کند، همه‌چیز در مقابل او کوچک میشود و قدرت او بر همه‌ی کارهای دیگر، برای او تأمین میگردد.» ۱۳۸۴/۳/۲۵
بخش زن و خانواده (ریحانه) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR هم‌زمان با سالروز ولادت حضرت زینب کبرا سلام‌الله‌علیها، لوح «ذات روشنی‌بخش» را بر اساس بیانات هبر انقلاب منتشر می‌کند.

۰

همنشین درد

زندگی درمکتب اهل بیت ع معروف نیوز

همنشین درد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «هر لحظه‌ای که در کار پرستاری، با توجه به احساس تکلیف در مقابل انسان دردمند میگذرانید، یک حسنه‌ای را از خدای متعال دریافت میکنید. این کارهای دشوار را که تأثیرهای بزرگ و مهمی دارد، باید قدر دانست.» ۸۹/۰۲/۰۱
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت فرارسیدن سالروز میلاد حضرت زینب سلام‌الله‌علیها و روز پرستار پوستر «همنشین درد» را منتشر می‌کند.

 

۰

مکتب سلیمانی؛ خنثی‌کننده فتنه‌ها علیه جبهه مقاومت

زندگی به سبک شهدا معروف نیوز

مکتب سلیمانی؛ خنثی‌کننده فتنه‌ها علیه جبهه مقاومت

گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس - سید محمدجواد میرخانی؛ فتنه تکفیری‌ها در عراق و سوریه را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین فتنه‌های تاریخ اسلام برشمرد که بر اثر آن، بسیاری از مردم مسلمان به‌طور ناجوانمردانه‌ای قتل عام شده و زیرساخت‌های این کشورها تا حدی زیادی نابود شد.

تکفیری‌ها پس از اشغال شهرها و روستاها در عراق و سوریه، ضمن سر بریدن مردم بی‌گناه خصوصاً شیعیان و به‌بردگی گرفتن زنان آن‌ها، به تخریب حرم‌های مطهر اهل‌بیت (ع) و اصحاب رسول خدا (ص) پرداخته و جمهوری اسلامی ایران را نیز تهدید کرده بودند؛ تا جایی که حتی در نقشه‌های سرزمین‌های آینده دولت اسلامی خیالی خود، برای خاک کشورمان خط و نشان کشیدند؛ بنابراین از ابتدای شکل‌گیری این فتنه بزرگ، بسیجیان و رزمندگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌صورت مستشاری به این کشورها پای نهاده و در کنار آن‌ها رزمندگانی از دیگر کشورها نظیر افغانستان، پاکستان و... نیز به جبهه مقابله با تکفیری‌ها ملحق شدند و در کنار ارتش عراق و سوریه به مبارزه با گروه‌های تروریستی پرداخته و این‌گونه شد که «جبهه مقاومت» در منطقه تقویت شد.

حضور رزمندگان در جبهه مقاومت و رشادت‌های آن‌ها در مقابله با تکفیری‌ها، پس از مدتی همانند دوران هشت سال دفاع مقدس به جامعه رنگ‌وبوی ایثار و شهادت داد و این‌گونه شد که آن‌ها مدافعان حرم لقب گرفتند و شهدای «جبهه مقاومت» را نیز شهید مدافع حرم نامیدند؛ اما برخی جریان‌های داخلی و پروپگاندای رسانه‌ای آن‌ها، به‌دلیل افکار غرب‌گرایانه‌ای که دارند، تقویت «جبهه مقاومت» و حماسه‌های مدافعان حرم را برنتابیده و همسو با رسانه‌های غربی، به تخریب آن‌ها پرداختتند.

جریان‌های غرب‌گرای داخلی که از سال ۱۳۸۸ با مطرح کردن تفکر «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» سعی کرده بودند تا در راستای سیاست‌های دشمن پشتوانه مردمی را از نظام جمهوری اسلامی ایران در زمینه حضور منطقه‌ای‌اش سلب کنند، با ادامه رویه خود و با سوءاستفاده از مشکلات معیشتی موجود، که بخشی از آن‌ها ناشی از تحریم‌های ظالمانه و بخش دیگر آن نیز به سوءمدیریت مسئولان مرتبط می‌شود، با تحریک احساسات مردم، به ترویج شبهات گوناگون نسبت به حضور «مدافعان حرم» در کشور‌های سوریه و عراق پرداختند؛ برای نمونه، ارزش ایثار و مجاهدت‌های مدافعان حرم و حضور آن‌ها در «جبهه مقاومت» را در حد گرفتن پول و مسائل مادی کاهش داده و به‌دروغ حقوق آن‌ها را مبلغ‌های نجومی عنوان کردند؛ امّا بعد از شهادت فرماندهان جبهه مقاومت، به برکت خون این شهیدان بزرگوار، بسیاری از فتنه‌ها و توطئه‌های این جریان‌ها علیه «جبهه مقامت» تا حد زیادی خنثی شد؛ اما با این وجود، هنوز هم هجمه‌های زیادی از جانب رسانه‌های بیگانه و لیبرال‌های داخلی علیه «جبهه مقاومت» و مجاهدت‌های سید‌الشهدای مقاومت در داخل کشور وجود دارد که این موضوع ضرورت تبیین چرایی حضور «مدافعان حرم» در کشورهای منطقه، هم از بُعد اعتقادی و هم از بُعد سیاسی را به مسئولان فرهنگی کشور گوشزد می‌کند.

در این راستا، ما از گنجینه بزرگی که همانا سیره و منش سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است، برخوردار هستیم؛ همان گنجینه عظیمی که رهبر معظم انقلاب اسلامی از آن به‌عنوان یک «مکتب» یاد کرده‌ و بر ضرورت ترویج آن تأکید کرده‌اند؛ بنابراین ترویج مکتب سلیمانی با بهره‌گیری از ابزار قدرتمند رسانه، می‌تواند راهکاری اساسی در این زمینه باشد.

در این مسیر، «بنیاد حفظ و نشر آثار شهید سپهبد قاسم سلیمانی» یکی از نهادهای فرهنگی است که تاکنون فعالیت‌های مثبتی را در جهت ترویج «مکتب سلیمانی» انجام داده است؛ اما لازم است که حمایت همه‌جانبه از این مؤسسه بیش از گذشته مورد توجه مسئولان فرهنگی کشور قرار گیرد و نباید در این مسیر، به جوسازی‌هایی که گاهاً از جانب غرب‌گراها علیه این مؤسسه ارزشی ایجاد می‌شود، توجه کرد.

همچنین به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی)، حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکرهای مطهر فرماندهان شهید جبهه مقاومت، نخستین سیلی به دشمن در راستای «انتقام سخت» از عاملان و آمران جنایت خونین بامداد ۱۳ دی سال ۱۳۹۸ در فرودگاه بغداد بود [۱]؛ حضوری حماسی که اتحاد بی‌نظیری را در میان ملت به‌وجود آورد و یادآور این جمله معروف بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران شد که فرموده‌اند: «بکشید ما را، ملت بیدارتر خواهند شد»؛ بنابراین مسئولان و متولیّان فرهنگی کشور نباید بگذارند تا این سیلی سخت ملت ایران به دشمن، به فراموشی سپرده شود و همواره این حرکت بزرگ و حماسی ملت را خصوصاً در ایام سالگرد شهادت فرماندهان جبهه مقاومت و همراهان آن‌ها، پاس بدارند.

و اما؛ دنیای امروز، دنیای رسانه و ارتباطات است و همان‌گونه که دشمن در جنگ نرم و تهاجم فرهنگی خود از این ابزار بهره می‌گیرد، لازم است تا مسئولان و متولیّان فرهنگی نیز از ابزار رسانه و فضای مجازی در جهت تبیین و ترویج «مکتب سلیمانی» در جامعه بیش از گذشته تلاش کنند. برای مثال؛ سال گذشته همزمان با نخستین سالگرد شهادت فرماندهان جبهه مقاومت، پویش مرد میدان در فضای مجازی به راه افتاد و تولیدات فرهنگی زیادی در زمینه تبیین و ترویج مکتب سلیمانی صورت گرفت و در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی پخش شد؛ بنابراین امسال و سال‌های آینده نیز می‌توان شاهد شکل‌گیری چنین پویش‌ها -حتی به‌صورت قوی‌تر - و امتداد آن در طول سال باشیم.

[۱] بیانات در دیدار دست‌اندرکاران مراسم سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و خانواده شهید سلیمانی - ۱۳۹۹/۰۹/۲۶

۰

جایگاه و مسئولیتهای مهم حرکت دانشجویی از منظر رهبر انقلاب جنبش ضداستکباری و آرمان‌خواه

معروف نیوز رهبری انقلاب استکبار ستیزی از منظر رهبری انقلاب

تاریخچه، جایگاه و مسئولیتهای مهم حرکت دانشجویی از منظر رهبر انقلاب جنبش ضداستکباری و آرمان‌خواه

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نسبت به مسأله‌ی تأثیر حرکت و نقش‌آفرینی دانشجویان در مسائل جامعه که از فعالیت‌ها و مبارزات در دوران پیش از انقلاب آغاز شده همواره نگاه خوشبینانه داشته‌اند و برای تداوم آن در حرکت انقلابی ملت ایران نکاتی بیان کرده‌اند. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت فرارسیدن روز دانشجو، ابعاد مسأله‌ی جنبش دانشجویی و مهم‌ترین توصیه‌های رهبر انقلاب خطاب به دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی در سالیان اخیر را بازخوانی می‌کند.

* ۱) ریشه و خاستگاه تاریخی جنبش دانشجویی در ایران
* ضد استکبار، ضد استبداد و عدالتخواه
جنبش دانشجوئی در کشور ما در تاریخ ثبت شده و شناخته شده‌ی خود، همیشه ضد استکبار، ضد سلطه، ضد استبداد، ضد اختناق و بشدت عدالتخواه بوده است. این ممیزات جنبش دانشجوئی ما از روز اول است تا امروز. اگر کسی مدعی جنبش دانشجوئی باشد، اما این ممیزات را نداشته باشد، صادق نیست... جنبش دانشجوئی خصلت و خاصیتش در کشور ما لااقل اینجور است که ضد استکباری، ضد سلطه، ضد دیکتاتوری و طرفدار عدالت است. شروع این حرکت یا مقطع شناخته شده‌ی این حرکت، همین ۱۶ آذر است. ۱۳۸۷/۰۹/۲۴

* مختصات قیام ۱۶ آذر ۳۲
۱۶ آذر در سال ۳۲ که در آن سه نفر دانشجو به خاک و خون غلتیدند، تقریباً چهار ماه بعد از ۲۸ مرداد اتفاق افتاده؛ یعنی بعد از کودتای ۲۸ مرداد و آن اختناق عجیب - سرکوب عجیب همه‌ی نیروها و سکوت همه - ناگهان به وسیله‌ی دانشجویان در دانشگاه تهران یک انفجار در فضا و در محیط به وجود می‌آید. چرا؟ چون نیکسون که آن وقت معاون رئیس جمهور آمریکا بود، آمد ایران. به عنوان اعتراض به آمریکا، به عنوان اعتراض به نیکسون که عامل کودتای ۲۸ مرداد بودند، این دانشجوها در محیط دانشگاه اعتصاب و تظاهرات میکنند، که البته با سرکوب مواجه میشوند و سه نفرشان هم کشته میشوند. حالا ۱۶ آذر در همه‌ی سالها، با این مختصات باید شناخته شود. ۱۳۸۷/۰۹/۲۴

* نقش‌آفرینی حرکت دانشجویی در دوران انقلاب اسلامی
بعد از پیروزی انقلاب این حرکت دانشجوئی صحنه‌ی عجیبی است. در همان ماه‌های اول، مسئله‌ی تشکیل سپاه پاسداران و حضور فعال دانشجویان در سپاه است و به فاصله‌ی چند ماه، تشکیل جهاد سازندگی به وسیله‌ی خود دانشجوهاست... سال ۵۹ با شروع دفاع مقدس، حضور دانشجوها در جبهه است که نمونه‌های مختلفی از آن وجود دارد... بعد هم که در همان اوائل دهه‌ی ۶۰، وقتی بازگشائی دانشگاه‌ها انجام شد، جهاد دانشگاهی تشکیل شد که یکی از نقاط حساس و یکی از مراکز مایه‌ی افتخار، جهاد دانشگاهی است. قبل از اینها هم در سال ۵۸، تسخیر لانه‌ی جاسوسی به دست جنبش دانشجوئی است... حالا این یک تاریخچه است، تا امروز هم ادامه دارد. در تمام دورانهای مختلف، در طول انقلاب، حوادث گوناگون، لحظه‌های حساس و خطیر، حضور دانشجویان مؤمن، متعهد، عدالتخواه، باگذشت، توانسته فضا را در جهت صحیح هدایت کند. ۱۳۸۷/۰۹/۲۴

* ۲) نقش و جایگاه جریان دانشجویی و وظایف مهم پیش‌روی آن
* پیشران حرکت‌های جهادی و تحوّلی
وجود تشکّلهای دانشجویی یکی از فرصتهای بزرگ کشور است. البتّه حالا بعضی‌ها میگویند که تشکّلها خیلی متعدّدند؛ به نظر من هیچ ایرادی ندارد... خود این تشکّلها یک فرصت بزرگی است برای کشورها. این تشکّلها میتوانند مرکزی باشند برای تولید فکر؛ ما به این احتیاج داریم؛ تولید فکر در این مجموعه‌ها؛ یا خود این تشکّلها میتوانند پیشران حرکتهای دانشجویی باشند و حرکت جهادی و تحوّلی را... میتوانند ایجاد کنند. ۱۴۰۰/۰۲/۲۱

* تقویت بنیه دینی و انقلابی
من اوّلین انتظاری که از تشکّلها دارم، این است که بنیه‌ی دینی و انقلابی‌تان را تقویت کنید؛ از این مسئله آسان عبور نکنید؛ این خیلی مهم است؛ تقویت فکری، تقویت دینی. حالا گفتند که من کتاب یا آدم معرّفی کنم برای مراجعه؛ به نظر من میتوانید خودتان با افراد زیادی در حوزه‌ی قم آشنا بشوید. حالا در حوزه‌ها، از جمله عمدتاً حوزه‌ی [علمیّه‌ی] قم خوشبختانه در این چند سال اخیر کارهای بسیار خوبی و حرکتهای خوبی انجام داده‌اند؛ شخصیّت‌هایی هستند که میتوانند مرجع و مشاور امینی در مسائل فکری و اسلامی و دینی برای شما باشند. ۱۴۰۰/۰۲/۲۱

۰

اطلاع‌نگاشت | گفتمان‌ساز باشید

معروف نیوز رهبری انقلاب

اطلاع‌نگاشت | گفتمان‌ساز باشید

«اوّلین فریضه‌ی دانشجویی عبارت است از آرمان‌خواهی.» و پیگیری آرمان‌ها و تکرار و پافشاری بر آنها موجب گفتمان‌سازی و اثرگذاری بر مراکز تصمیم‌گیری مدیریّت کشور خواهد شد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مقاطع مختلف ضمن حضور در دانشگاه، آرمان‌ها و گفتمانهای مختلفی را با دانشجویان در میان گذاشته‌اند. «گفتمان‌سازباشید» مروری است بر محورهای گفتمانی بیانات رهبر انقلاب که با حضور در دانشگاه‌‌های تهران مطرح شده‌است.

بانک فیلم

نرم افزارهای مذهبی موبایل

تصاویربرگزیده

سبک زندگی اسلامی (لطفا برای نمایش تصاویرباکیفیت برروی تصویرموردنظرکلیک کرده وتصویررا در رایانه تان ذخیره کنید)